Galéria
Školské časopisy pod lupou

1.05.2018, 12:41

Vzdelávanie redaktorov školských časopisov

Veronika Fitzeková, bývalá redaktorka novín, sa 12. apríla stretla s redaktormi školských časopisov v Poprade. Spolu diskutovali o problematike písania a tvorby dobrého školského časopisu.

Podtatranská knižnica v Poprade privítala 45 redaktorov zo 16 škôl Prešovského a Košického kraja na workshope „Ako tvoriť školský časopis“. Redakčnú radu Lipkovín zastupovali Tímea Hoangová, Timea Šimkovičová, Martina Vaľušová a Laura Kešeľáková. Počas stretnutia sme sa dozvedeli ako postupovať pri tvorbe dobrého časopisu, čo v časopise nemá chýbať.

Získali sme cenné informácie ako zatraktívniť naše Lipkoviny pre vás, našich čitateľov. Dozvedeli sme sa ako ma vyzerať pútava titulka, aký typ písma a veľkosť použiť pre ľahké čítanie textu, ako používať obrázky a fotografie v texte a dať k nim popisky. Vety ktoré budeme používať v časopise budú krátke a pre vás zrozumiteľné.

Po besede sme priamo tvorili článok o tejto akcii. No verte neverte bolo to naozaj ťažké, napísať článok tak aby zohľadňoval všetko čo sme sa dozvedeli.